Вести што го содржат тагот голман

Алборг остана со еден голман пред Вардар

Шведскиот голман пропушти два натпревари, неизвесен е и за Скопје

Прочитај повеќе

Кил купи нов голман

Чешкиот ветеран ќе застане на голот на „зебрите“

Прочитај повеќе

Адемар го продаде вардарецот Гедбан

Некогашниот голман на Вардар, стана голема желба на Пасквал

Прочитај повеќе

ПСЖ купи голман од данска репрезентација

ПСЖ ќе има нов голмански тандем во 2022

Прочитај повеќе

Конечно, ќе оди во пензија!

Легендарниот шпански голман реши да ја заврши кариерата

Прочитај повеќе