Вести што го содржат тагот голман

Брестовац дебитираше во Германија

Давид Брестовац дебитираше за својата нова екипа, Котбус, член на младинската Бундес лига

Прочитај повеќе

Е. Пелистер најде замена за Секели

Е. Пелистер ангажираше голман што треба да биде подобро решение за следната сезона

Прочитај повеќе

Позитивен играч и во Словенија

Продолжува голманското Ковид проклетсво на ЕП 2022

Прочитај повеќе

Томовски: Египет беше лоша епизода, да докажеме дека вредиме повеќе

Голманот на Македонија има големи очекувања пред стартот на ЕХФ Еуро

Прочитај повеќе

ВИДЕО: И добро брани и добро изгледа (додека брани)

Полскиот голман го привлечен вниманието. И со стилот и со изгледот

Прочитај повеќе