Вести што го содржат тагот Јапонија

ВИДЕО: Уживајте во нај моментите од мечот со Јапонија

Видео со најдобрите моменти од вчерашниот меч

Прочитај повеќе

Стоилов: Се надевам со Бахреин ќе биде полесно

Столе Стоилов беше играч на натпреварот на дуелот со Јапонија

Прочитај повеќе

СП ГЕРМАНИЈА: Шоуто почна, на ред е Македонија

Денеска се играат натпревари во сите четири групи. Распоред и термини на првото коло

Прочитај повеќе

Билети за првите две кола - нема, за другите уште малку

Веќе нема билети за натпреварите што ќе се играат во првите две кола во Минхен. За следните три кола има, но се помалку

Прочитај повеќе

Јапонците конечно, прегореа

Јапонците не застанаа цела година. Денеска ги стигна и уморот

Прочитај повеќе