Вести што го содржат тагот Селектор

Австрија избра селектор и изненади

Австријците изненадија со изборот на селектор

Прочитај повеќе

Шведска добива селектор од Норвешка

Шведска ќе ангажира селектор од Норвешка Втора лига

Прочитај повеќе

Брестовац има уште десет дена до првиот список

Уште малку време има новиот селектор да одбере 28 играчи за својата прва селекција

Прочитај повеќе

Брестовац: Подмладување, Б репрезентација, стручен штаб

Интервју со селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац

Прочитај повеќе

Австрија остана без селектор!

Изненадувачки, домаќинот на следното ЕП го смени најуспешниот селектор

Прочитај повеќе