Вести што го содржат тагот Селектор

Со нов селектор против Македонија

Луксембург го смени селекторот по двата пораза од Турција

Прочитај повеќе

Лазаров: Ни поминаа некои работи што не смееше да ги дозволиме

Имавме шанса за подобар резултат, но минаа некои работи што не смееја да минат

Прочитај повеќе

Повторно селектор: Брестовац пред потпис со ОАЕ

Поранешниот селектор Данило Брестовац е пред преземање на клупата на една азиска репрезентација

Прочитај повеќе

Пастор на нова мисија, станува селектор

Десет години водеше една екипа, а сега одново се враќа на репрезентативна работа

Прочитај повеќе

Анди Шмит станува селектор, ама догодина

Швајцарската легенда веќе доби нова работа

Прочитај повеќе