Вести што го содржат тагот Селектор

Гудмундсон: Играат опасна „седум на шест“

Имаат нов селектор и не знам какви промени ќе внесе во тимот - Гудмундур Гудмундсон

Прочитај повеќе

Австрија избра селектор и изненади

Австријците изненадија со изборот на селектор

Прочитај повеќе

Шведска добива селектор од Норвешка

Шведска ќе ангажира селектор од Норвешка Втора лига

Прочитај повеќе

Брестовац има уште десет дена до првиот список

Уште малку време има новиот селектор да одбере 28 играчи за својата прва селекција

Прочитај повеќе

Брестовац: Подмладување, Б репрезентација, стручен штаб

Интервју со селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац

Прочитај повеќе