Вести што го содржат тагот Турција

Договор на 39 години за ѕвездата на Кометал

Некогаш најпопуларната ракометарка во Македонија е се уште активна и доби нов договор

Прочитај повеќе

Митревски не' куртули од резил

Македонија со победа се враќа од Турција. Првото место е на дофат

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Македонија преку Турција до ЕП

Вечерва Македонија гостува во Ескишехир. Против Турција да продолжи победничката серија

Прочитај повеќе

ФИНАЛНО СИТО НА БРЕСТОВАЦ: Отпаднаа Серафимов, Томовски...

Брестовац одбра 16 патници за Есишехир

Прочитај повеќе

Прибак си оди од Бешикташ

Некогашиот миленик на вардаровите навивачи си оди од Турција пред истекот на договорот

Прочитај повеќе