Вести што го содржат тагот Словенија

Германија во Токио преку грб на Словенија

Тежок пораз на Словенија во второто коло од квалификациите за ОИ

Прочитај повеќе

Словенија се улови во празна мрежа

Врањеш ги чинеше Словенците пласман во 1/8 финале

Прочитај повеќе

Бевме добри дваесетина минути, поразот неизбежен

Пораз на Македонија од Словенија во првото коло од главната рунда

Прочитај повеќе

Со Серафимов против Словенија

Една измена во составот на Македонија за денешната средба

Прочитај повеќе

Македонија денеска на мегдан со Словенија

Денеска Македонија ќе дели мегдан со репрезентацијата на Словенија

Прочитај повеќе