Вести што го содржат тагот Словенија

Екс тренер на Вардар ќе ја води Србија

Jа напушти Словенија на две недели пред баражот за СП

Прочитај повеќе

Трансфер: Зорман се раздели од Врањеш и Словенија

Звучниот „асистент“ нема да му помага на селекторот на Словенија

Прочитај повеќе

Почна авантурата ЕП Македонија/Словенија/Ц. Гора

Денеска се одржа ждрепката за женското сениорско првенство што ќе се одржи во 2022 година.

Прочитај повеќе

Македонија против Хрватска, Словенија, Унгарија или Германија?

Македонија нема да може да игра во Кошице и во едната група во Братислава

Прочитај повеќе

Словенија не носи во трет шешир на ЕП

Македонија е опасно блиску до границата да биде во последниот четврти шешир

Прочитај повеќе