Вести што го содржат тагот Словенија

Фијаско на Хановер кај Миркуловски, Нант го разби Монпеље,

Прошетка низ европските лиги каде има македонски играчи

Прочитај повеќе

Целје се симна од тронот, Словенија има нов шампион

По осум години Целје веќе не е првак на Словенија

Прочитај повеќе

Целје направи хаос на табелата во Словенија

Целје загуби на три натпревари по ред во домашното првенство и сега се на вистински пат да ја загубат и титулата

Прочитај повеќе

Горење доби меч топка за титула

Целје загуби два натпревари по ред, прв пат по девет години

Прочитај повеќе

Врањеш почна да крати: Бомбач и Гајиќ први прецртани

По неуспехот во квалификациите за ОИ, Словенија реши да се подмладува

Прочитај повеќе