Вести што го содржат тагот Словенија

Словенија ја „збриша“ Хрватска

Противникот на Македонија со седум гола разлика славеше над големиот ривал

Прочитај повеќе

Словенија на ЕП без Бомбач, Шоштариќ, Габер...

Љубомир Врањеш го објави списокот на играчи на кои смета за ЕП 2022

Прочитај повеќе

Врањеш ја „состави“ Словенија за ЕП 2022

Љубомир Врањеш селектираше екипа од која ќе биде составен тимот за ЕП 2022

Прочитај повеќе

Врањеш подмладува, познати имиња останаа во „аут“

Најважниот противник на Македонија на Еп ги откри картите пред Неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

Фијаско на Хановер кај Миркуловски, Нант го разби Монпеље,

Прошетка низ европските лиги каде има македонски играчи

Прочитај повеќе