Вести што го содржат тагот Словенија

ЕП 2022: Македонија на ЕП, што да очекуваме?

Лесно е да се замиже со едно или двете очи, да се постават критериуми што и во минатото биле (пре)високи и да бараме што не чини

Прочитај повеќе

И Словенија откажа меч

Ковид прави пустош низ ракометните терени

Прочитај повеќе

Словенецот останува во ПИК Сегед

Унгарците го продолжија договорот со словенечкиот репрезентативец

Прочитај повеќе

Словенија ја „збриша“ Хрватска

Противникот на Македонија со седум гола разлика славеше над големиот ривал

Прочитај повеќе

Словенија на ЕП без Бомбач, Шоштариќ, Габер...

Љубомир Врањеш го објави списокот на играчи на кои смета за ЕП 2022

Прочитај повеќе