Вести што го содржат тагот Словенија

Савевски одбра тим за ЕХФ Еуро Куп

Состав на женската репрезентација за дуелите со Словенија

Прочитај повеќе

Врањеш е веќе сменет, ама „не знае“

Заврши љубовта на Словенците и некогашната шведска ѕвезда

Прочитај повеќе

Ц. Гора ја спакува и Словенија!

Словенија и Црна Гора играа директен дуел за пласман во втората рунда

Прочитај повеќе

ФОТО: Македонија - Словенија низ објектив

Како изгледаа трибините на Феникс Арена

Прочитај повеќе

Талески: Бевме спремни за секоја нивна акција, но...

Македонија одигра над очекувањата, но не успеа да стигне до бодови со Словенија

Прочитај повеќе