Вести што го содржат тагот Словенија

Врањеш е веќе сменет, ама „не знае“

Заврши љубовта на Словенците и некогашната шведска ѕвезда

Прочитај повеќе

Ц. Гора ја спакува и Словенија!

Словенија и Црна Гора играа директен дуел за пласман во втората рунда

Прочитај повеќе

ФОТО: Македонија - Словенија низ објектив

Како изгледаа трибините на Феникс Арена

Прочитај повеќе

Талески: Бевме спремни за секоја нивна акција, но...

Македонија одигра над очекувањата, но не успеа да стигне до бодови со Словенија

Прочитај повеќе

Македонија пружи машка борба, но остана без бодови

Македонија го одигра првиот натпревар на Европското првенство во Унгарија

Прочитај повеќе