Вести што го содржат тагот Словенија

ФОТО: Македонија - Словенија низ објектив

Како изгледаа трибините на Феникс Арена

Прочитај повеќе

Талески: Бевме спремни за секоја нивна акција, но...

Македонија одигра над очекувањата, но не успеа да стигне до бодови со Словенија

Прочитај повеќе

Македонија пружи машка борба, но остана без бодови

Македонија го одигра првиот натпревар на Европското првенство во Унгарија

Прочитај повеќе

Лазаров ги одбра првите 19 за Македонија

Лазаров го одбра тимот за дуелот со Словенија

Прочитај повеќе

Позитивен играч и во Словенија

Продолжува голманското Ковид проклетсво на ЕП 2022

Прочитај повеќе