Вести што го содржат тагот Словенија

Познати составите за Македонија - Словенија

Женската репрезентација на Македонија попладнево ќе игра меч од ЕХФ Еуро Куп против Словенија во Целје

Прочитај повеќе

Отпаднаа Штериова и Јовановска за дуелите со Словенија

Македонија во среда патува на прв дуел со Словенија во рамки на ЕХФ Еуро Куп

Прочитај повеќе

Савевски одбра тим за ЕХФ Еуро Куп

Состав на женската репрезентација за дуелите со Словенија

Прочитај повеќе

Врањеш е веќе сменет, ама „не знае“

Заврши љубовта на Словенците и некогашната шведска ѕвезда

Прочитај повеќе

Ц. Гора ја спакува и Словенија!

Словенија и Црна Гора играа директен дуел за пласман во втората рунда

Прочитај повеќе