Вести што го содржат тагот Словенија

Милосављев ја одведе Србија на СП

Поранешниот голман на Вардар блескаше на голот на српскиот тим

Прочитај повеќе

СП 2023: Словенија ги чека Србите, Исланд на прошетка во Австрија

Две големи битки се денеска на програмата во баражите за пласман на СП 2023

Прочитај повеќе

Македонија од трет шешир на домашното ЕП 2022

Два домаќина, Македонија и Словенија се во третиот шешир, Црна Гора е во вториот

Прочитај повеќе

Словенија не се прослави, БиХ пред елиминација

Почнаа квалификациите за СП 2023, се играат првите бараж натпревари

Прочитај повеќе

Македонија не успеа, десет лоши минути сменија се

Лоши десет минути беа пресудни за поразот на Македонија во Скопје

Прочитај повеќе