Вести што го содржат тагот Словенија

Словенија не се прослави, БиХ пред елиминација

Почнаа квалификациите за СП 2023, се играат првите бараж натпревари

Прочитај повеќе

Македонија не успеа, десет лоши минути сменија се

Лоши десет минути беа пресудни за поразот на Македонија во Скопје

Прочитај повеќе

Савевски со две измени по прва победа

Две измени има во составот на Македонија во однос на средбата што се играше во Словенија

Прочитај повеќе

Очекуваме прва победа на дамите

Женската репрезентација утре ќе игра нов дуел со Словенија

Прочитај повеќе

Храбра игра на Македонија, за жал без награда

Македонија одигра над очекувањата на гостувањето во Словенија

Прочитај повеќе