Вести што го содржат тагот Словенија

Алкалоид со победа се враќа дома

РК Алкалоид комплетираше уште една фаза од подготовките за престојната сезона

Прочитај повеќе

Не дојде во Вардар, ама доаѓа во Е. Пелистер!

Словенечкиот бек е првото странско засилување за шампионскиот Е. Пелистер

Прочитај повеќе

Словенец место Палмарсон во Алборг

Данскиот Алборг, сепак, ќе има Словенец за централен бек следната сезона, но тоа нема да биде Домен Макуц

Прочитај повеќе

Словенија со нов „лик“, ја разби Црна Гора

Се сменија силите во однос на 2022 година, кога Црна Гора беше сензација

Прочитај повеќе

Хрватска пријави и Словенец за СП 2023

Многу повредени и една чудна одлука на селекторот на Хрватска

Прочитај повеќе