Вести што го содржат тагот Словенија

Целје ќе одгледува црногорски таленти

Словенечкиот клуб потпиша договори со два црногорски бисери

Прочитај повеќе

Словенија со едно место во ЛЕ!

Три екипи од Словенија ќе играат во Европа следната сезона

Прочитај повеќе

Словенецот верен на Мешков

Крилото Симон Разгор продолжува во Мешков Брест

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Вујо застана да брани пенал

Лут на судиите, Веселин Вујовиќ застана да го брани пеналот на средбата со Германија

Прочитај повеќе

Медал и билет за СП за Норвешка, Словенија во бараж

Бронза и билет за СП Египет освои Норвешка

Прочитај повеќе