Вести што го содржат тагот Халил Јагањац

ЕВРО ВЕСТИ: Сеха веќе не е приоритет на Стеауа, Бебешко на нова функција

СЕХА им била пренапорна на Романците. Билетите за ЕП 2020 се продаваат како алва

Прочитај повеќе

ЕХФ го одбра Јагањац за играч на колото во ЛШ

Халил Јагањац го доби последното индивидуално признание заработено во дресот на Металург

Прочитај повеќе

ГОТОВО Е: Јагањац потпиша за Нексе!

Металург и Нексе се договорија

Прочитај повеќе

(Фото) Тргна Металург, се чекаат Ракчевиќ и Јагањац

Прв собир на Металург, Данило Брестовац го презема кормилото

Прочитај повеќе

Jагањац останува во Металург!

Пропаднаа преговорите за трансфер на хрватскиот бек од Металург во ППД Загреб

Прочитај повеќе