Вести што го содржат тагот Халил Јагањац

Повик за Јагањац, иако не е меѓу 28-те за ЕП

Лино Червар го повика на подготовки и Халил Јагањац, иако не го смести на списокот од 28 играчи

Прочитај повеќе

Изјава на денот: Халил Јагањац (Нексе)

Халил Јагањац, за Нашице и Париз

Прочитај повеќе

ИЗЈАВИ ЕХФ КУП: Големи битки за секој бод

Импресии по ждрепката за групната фаза на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Јагањац: Ако биде Еурофарм...

Битолчани прв пат се во исчекување на ждрепка за група

Прочитај повеќе

Нексе со Јагањац го напаѓа Вардар

Хрватскиот бек во Скопје ќе дебитира во зелен дрес

Прочитај повеќе