Вести што го содржат тагот Висла Плоцк

Сегед ќе застане на патот на Вардар

ВИСЛА - ПИК СЕГЕД 20-22 (10-10)

Прочитај повеќе

Толедо е чекор подалеку од Вардар

Висла Плоцк е загреана да го задржи Бразилецот во своите редови

Прочитај повеќе

Жозе Толедо на радарот на Вардар?

Еден Бразилец си оди, друг доаѓа

Прочитај повеќе

Висла киксна пред свои гледачи

Студен туш за полскиот вице-првак во својата арена, во домашниот шампионат

Прочитај повеќе

Сабате во Висла, Каденас во Брест

Веселин Вујовиќ веќе не е прв фаворит за клупата на Висла Плоцк

Прочитај повеќе