Вести што го содржат тагот Војводина

Миленикот на „Комити“ си најде нов клуб

Поранешниот ракометар на Вардар пред потпис со клуб од Србија

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Што би досудиле Вие?

Знаете ракометни правила? Провере си го знаењето

Прочитај повеќе

Mеталург ја „овери“ Војводина

МЕТАЛУРГ - ВОЈВОДИНА 39-20 (19-7)

Прочитај повеќе

Вардар до бодови во „очоболот“ во Нови Сад

ВОЈВОДИНА - ВАРДАР 23-26 (14-13)

Прочитај повеќе

Металург промаши бод во последната секунда

Металург водеше со седум гола разлика, а потоа загуби од Војводина во Нови Сад

Прочитај повеќе