Вести што го содржат тагот Шамбери

Европска лига: Веспрем 2 приреди сензација

Веспрем 2 ќе игра во групната фаза на Европската лига

Прочитај повеќе

Шамбери го купува постариот Скубе

Францускиот клуб се договорил со словенечкиот ракометар

Прочитај повеќе

Играчите на Шамбери се негативни

Добри вести за францускиот тим

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Лазаров од слободен удар го стиша Шамбери

Кирил Лазаров го стиша Шамбери

Прочитај повеќе

Шамбери ги запре Нант и Лазаров

Шамбери со симна Нант од првото место и сега тие се лидери во Франција

Прочитај повеќе