Вести што го содржат тагот Кина

Ќе игра ли Кина во СЕХА?

Кина би можела да биде еден од учесниците во СЕХА Гаспром

Прочитај повеќе

Ќе има и женски Супер Глоуб во 2019

Кина ќе организира турнир на ракометни шампиони во женска конкуренција

Прочитај повеќе

Германија ќе го рециклира сопствениот отпад

Што да се прави со отпадот откако Кина го запре речиси сиот увоз на отпад ?

Прочитај повеќе

Кина ги избрка Данците

По четири месеци работа и едно лошо СП, Кинезите ги отпуштија туторите од Данска

Прочитај повеќе

Кина праќа 80 играчи во Данска!

Кина и Виборг ја проширија соработката и на машкиот ракомет. Наскоро ќе се отвори и кинеска машка ракометна база во Данска

Прочитај повеќе