Вести што го содржат тагот Кина

Кристијансанд го одби Супер Глоуб

Првачето на ИХФ во женска конкуренција има проблеми уште на стартот

Прочитај повеќе

Абало се спрема за пензија

Легендарното крило ќе ја заврши кариерата во 2020 година

Прочитај повеќе

Хрватски тренер за Кинезите во СЕХА

Хрват ќе ги води Кинезите во СЕХА Гаспром

Прочитај повеќе

OФИЦИЈАЛНО: Кинески клуб ќе игра во СЕХА

Потврдени се информациите дека СЕХА Гаспром ќе добие друштво од истокот

Прочитај повеќе

СЕХА добива нов член - Кина!

СЕХА од регионално ќе стане меѓу континентално натпреварување

Прочитај повеќе