Вести што го содржат тагот Ждрепка

Звучни имиња ќе дојдат во Битола

Ждрепка за групната фаза од Европската лига

Прочитај повеќе

Бутел проитв Алпла Хард, ќе го одмаздува Е. Пелистер 2

Нашиот втор претставник во Европа, денеска доби противник во Европската лига

Прочитај повеќе

Бутел добива противник за ЕЛ

Македонскиот тим утре ќе дознае со кого ќе игра во последното елиминациско коло

Прочитај повеќе

Битолчани против австриски тим на стартот

Вториот битолски клуб доби противник за Европската лига

Прочитај повеќе

Бутел во друштво со Флензбург, Спортинг, Монпеље...

Објавено рангирањето за следната сезона во Европската лига

Прочитај повеќе