Вести што го содржат тагот Ждрепка

Предградие на Порто ќе ја пречека Македонија

Македонија и Португалија ги одредија градовите домаќини за квалификациите

Прочитај повеќе

Ѓ. Петров од втор шешир кон 1/4 финале

Oдредени шеширите за утрешната ждрепка од ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Познати сите директни патници за СП, Македонија во бараж

Познато кој оди на СП, а кој оди во квалификациски бараж

Прочитај повеќе

Што ја чека Македонија на патот до СП 2023?

Кои се противниците со кои нашиот тим ќе се сретне во бараж квалификациите за следниот мундијал

Прочитај повеќе

Во кој шешир ќе биде Македонија за ЕП 2024?

Патот до ЕП е широк и убав, но потоа доаѓаат замките

Прочитај повеќе