Вести што го содржат тагот Ждрепка

Битолчани против австриски тим на стартот

Вториот битолски клуб доби противник за Европската лига

Прочитај повеќе

Бутел во друштво со Флензбург, Спортинг, Монпеље...

Објавено рангирањето за следната сезона во Европската лига

Прочитај повеќе

Ѓ. Петров носител, другите во втор шешир

Европски купови во женска конкуренција

Прочитај повеќе

Извлечени групите, како ќе изгледа новата Прва лига

Ждрепка за екипите од Прва лига

Прочитај повеќе

Прва лига спремна за ждрепка

Првата лига следната сезона со 20 екипи

Прочитај повеќе