Вести што го содржат тагот Адемар Леон

Металург комплетен на последниот меч од ЕЛ

Металург утре ќе го игра последниот меч од Европската лига

Прочитај повеќе

ЛШ почна со „бум“: Адемар загуби бод во Финска!

Некогаш големиот Адемар Леон, денеска се спасуваше од пораз во Финска!

Прочитај повеќе

Металург го избегна Адемар Леон

Металург за кого стравуваме дали ќе добие покана за ЛШ, на крајот излезе дека е најдобро рангиран во групите „Ц“ и „Д“

Прочитај повеќе