Вести што го содржат тагот Германија жени

Три Германки завршија со репрезентацијата

Германската женска репрезентација е пред голем ремонт, нов селектор, три откази на репрезентативки...

Прочитај повеќе

СП: Домаќинот мундијалот ќе го догледа на ТВ

Германија загуби во 1/8 финалето на СП и во продолжение ќе биде само организатор на првенството

Прочитај повеќе

СП и траеше само две минути

Светското првенство е завршено за една од најдобрите ракометарки на Германија. Играше само две минути

Прочитај повеќе

Биглер со краток селекторски рок

По само една и пол година, Германија ќе бара нов селектор на женската репрезентација

Прочитај повеќе

Сашка Ланг позитивна на допинг тест

Германската репрезентативка е суспендирана поради позитивен резултат на допинг тест

Прочитај повеќе