Вести што го содржат тагот СЕХА

Е. Пелистер ги доби термините, против Нексе на 1 февруари

За пет дена, битолчани ќе бидат на терен

Прочитај повеќе

СЕХА: Почнува нокаут фаза, кој со кого до Ф4

Заврши регуларниот дел на СЕХА. Кој со кого ќе игра со Фајнал Фор

Прочитај повеќе

Битолчани одбраа нокаут меч со Вардар!

Е. Работник, одбра да игра против Нексе и Вардар

Прочитај повеќе

Писонеро во Работник, Алушовски во Вардар?

Ќе ги сменат ли тренерите двете македонски екипи во СЕХА

Прочитај повеќе

Веспрем си доби реванш, Е. Работник без шанси

Веспрем му се реваншираше на Работник за поразот во Битола

Прочитај повеќе