Вести што го содржат тагот СЕХА

Војводина се откажа, Веспрем оди на СЕХА Ф4 во Задар?

Српската екипа информирала дека нема да може да организира патување во Унгарија

Прочитај повеќе

СЕХА се огласи, Ф4 во септември

СЕХА конечно се огласи, потврден терминот за Фајнал Фор

Прочитај повеќе

ПРВ БАЛКАНСКИ МЕЧ: Противник на Вардар ја симна пајажината

Прекината е корона паузата, одигран првиот меч на Балканот

Прочитај повеќе

Во Вардар се ковид негативни, денеска сите на тренинг

Вардар е првиот ракометен колектив за кого заври корона паузата и летниот одмор

Прочитај повеќе

СЕХА има замена за Кинезите, Вардар не планира враќање во Супер лига

Неколку екипи се заинтересирани за местото на Кинезите во СЕХА

Прочитај повеќе