Вести што го содржат тагот СЕХА

Е. Пелистер со тенок минус пред реваншот

Почнаа елиминациите во СЕХА, битолчани ја кренаа завесата

Прочитај повеќе

Денеска битолчани на мегдан

Денеска се игра првиот меч од елиминациите во СЕХА

Прочитај повеќе

СЕ ВРАЌА СЕХА: Прв на терен Е. Пелистер

Прва на сцена се враќа СЕХА Гаспром лигата

Прочитај повеќе

Е. Пелистер ги доби термините, против Нексе на 1 февруари

За пет дена, битолчани ќе бидат на терен

Прочитај повеќе

СЕХА: Почнува нокаут фаза, кој со кого до Ф4

Заврши регуларниот дел на СЕХА. Кој со кого ќе игра со Фајнал Фор

Прочитај повеќе