Вести што го содржат тагот СЕХА

ПРВ БАЛКАНСКИ МЕЧ: Противник на Вардар ја симна пајажината

Прекината е корона паузата, одигран првиот меч на Балканот

Прочитај повеќе

Во Вардар се ковид негативни, денеска сите на тренинг

Вардар е првиот ракометен колектив за кого заври корона паузата и летниот одмор

Прочитај повеќе

СЕХА има замена за Кинезите, Вардар не планира враќање во Супер лига

Неколку екипи се заинтересирани за местото на Кинезите во СЕХА

Прочитај повеќе

Се понуди ли ПИК Сегед за учество во СЕХА?!

Се понуди ли јавно Пик Сегед за учество во СЕХА Гаспром?

Прочитај повеќе

СЕХА ќе се игра, мораме да научиме да живееме покрај Корона

Интервју со директорот на СЕХА Гаспром, Синиша Остојиќ

Прочитај повеќе