Вести што го содржат тагот ИХФ

ИХФ го суспендираше претседателот на египетската федерација

Не ги почитувале сите Ковид мерките за време на СП 2021

Прочитај повеќе

Нов удар за СП: Кореја дојде со јуниорски тим во Каиро!

Се повеќе репрезентации без почит за мундијалот и спортот што го играат

Прочитај повеќе

Како Полска го „превесла“ ИХФ

Добија вајлд карта, но...

Прочитај повеќе

САД сака да игра на СП со 12 играчи!

Ако ИХФ го дозволи и ова, подобро нека не се игра веќе СП

Прочитај повеќе

СП 2021: Јапонците слетаа во Каиро (ФОТО)

Пристигнаа првите гости на Светското првенство

Прочитај повеќе