Вести што го содржат тагот ЕП 2020

Австриската ѕвезда ќе игра во Трета лига

Противникот на Македонија на ЕП 2020 има проблем со повредени играчи

Прочитај повеќе

Начевски и Николов ќе судат на ЕП 2020

Македонските судии продолжуваат да судат на големите натпреварувања

Прочитај повеќе

Австријците не сместија на „Северна“

Домаќинот одреди каде ќе седат гостинските навивачи на ЕП 2020

Прочитај повеќе

ЕП 2020: Македонија ќе ја пројде групата, но нема да стигне до ОИ

Македонија според обложувалниците ќе заврши меѓу 12 и 16 место на ЕП

Прочитај повеќе

Колку чини билет за ЕП? Чешка веќе ја нападна Виена

На трибините во Виена ќе се навива за сите репрезентации

Прочитај повеќе