Вести што го содржат тагот Жарко Пешевски

Пешевски промовиран во Мотор

Репрезентативниот пикер на Македонија денеска е главна вест во ракометната Украина

Прочитај повеќе

Пешевски се раздели со Металург, следно Мотор

По 16 години минати во „Автокоманда“, Пешевски заминува

Прочитај повеќе

Мотор го промовираше Куш, следен е Пешевски

Украинскиот тим го промовираше полскиот дефанзивен пивот

Прочитај повеќе

Пешевски пред потпис со клуб од ЛШ!

По Талески во РНЛ и Кузмановски кој треба да оди во Магдебург, Металург е на пат да испрати уште еден свој продукт во врвен клуб

Прочитај повеќе

Пешевски: Полека ги редиме коцките

Македонската репрезентација го одработе последниот тренинг пред утрешниот дуел со Шпанија

Прочитај повеќе