Вести што го содржат тагот Жарко Пешевски

Пешевски добива нов тренер?

По четирите порази во Лигата на шампионите денеска ќе се решава судбината на тренерот на Мотор

Прочитај повеќе

ЛШ: Пешевски не можеше против ПСЖ на Раул

Мотор Запорожје поразен од ПСЖ на домашен терен во првото коло од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Супер Куп пехар за Пешевски

Пешевски освои пехар со Мотор. Победници се на Супер Куп натпреварувањето

Прочитај повеќе

Пешевски нема промашен шут за Мотор

Македонскиот пивот постигна девет гола на двата натпревари во Германија

Прочитај повеќе

Пешевски дебитираше со четири гола

Прв натпревар за македонскиот репрезентативец во дресот на украинскиот првак

Прочитај повеќе