Вести што го содржат тагот Жарко Пешевски

Вецлар супериорен, но виде мака со Пешевски

Филип Миркуловски вечерва ќе игра во финалето на С-Куп, Жарко Пешевски ќе игра за трето место

Прочитај повеќе

​Пешевски од Мотор, во Бундес лига

Македонскиот репрезентативец си заминува од екипата на Мотор Запорожје и кариерата ја продолжува во Бундес лигата

Прочитај повеќе

Гледајте денеска: Пешевски против седум медали од СП

Мотор Запорожје го пречекува германскиот Флензбург во ЛШ

Прочитај повеќе

ПЕШЕВСКИ: Исланд ни е во мислите

Хрватска е минато, мислите се кон Шпанија и Исланд

Прочитај повеќе

ПЕШЕВСКИ: Не гледаат како шанса, ама ќе им ги расипеме сметките

Пикерот на македонскиот тим не му дава шанса за изненадување на Бахреин

Прочитај повеќе