Вести што го содржат тагот Ѓорѓи Начевски

ЃОРЃИ НАЧЕВСКИ: НЕ за „Shot Clock“ во ракометот

Ракометот има свој шарм, не може и не треба да стане кошарка

Прочитај повеќе

Начевски и Николов во избор за нај судии за 2018

Македонските судии се во изборот за најдобри арбитри за 2018

Прочитај повеќе

Ремизираа Лазаров и Пешевски

Мотор Запорожје и Нант ги поделија бодовите во Украина

Прочитај повеќе

Начевски и Николов ќе судат на СП Германија и Данска!

Македонската судиска двојка го мина последното сито и е делегирана за претстојниот мундијал

Прочитај повеќе

Фармерскиот живот на судијата Начевски (Фото галерија)

Судијата Ѓорѓи Начевски детскиот сон го живее на сончевата страна на Водно

Прочитај повеќе