Вести што го содржат тагот Целје

Стефан Додиќ го менува Загреб со Целје

Нов трансфер на ракометарот кој израсна во „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Денеска: Кил со Целје, Загреб со Магдебург, каде да гледате?

Почнува финалната разврска во групната фаза од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Ја „имаа“ Барса, ама немаа храброст!

Целе беше на чекор до сензација, сѐ што му требаше беше среќа и храброст

Прочитај повеќе

По Нант, Целје и по скалп на Барса, каде да гледате?

Словенците денеска ја пречекуваат неприкосновената шпанска екипа

Прочитај повеќе

Денеска во ЛШ: Митревски против ПСЖ, што и каде да гледате?

ТВ пренос ќе има од два денешни натпревари од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе