Вести што го содржат тагот Целје

Познати составите за Македонија - Словенија

Женската репрезентација на Македонија попладнево ќе игра меч од ЕХФ Еуро Куп против Словенија во Целје

Прочитај повеќе

Си одигра на ЕП, се продаде во Бундес лига

Уште еден црногорски талент се скраси во Бундес лигата

Прочитај повеќе

Шамбери најде замена за Портнер

Францускиот клуб беше на шопинг во Загреб

Прочитај повеќе

Целје се симна од тронот, Словенија има нов шампион

По осум години Целје веќе не е првак на Словенија

Прочитај повеќе

Целје „изгоре“ титула

Целје загуби на четири натпревари по ред и ќе ја загуби титулата доколку не се случи чудо

Прочитај повеќе