Вести што го содржат тагот Лука Стојановиќ

Стојановиќ во Металург од јуни

Српскиот бек ќе стане играч на Металург следната сезона

Прочитај повеќе

Стојановиќ и Арсеновски ја пропуштаат Струга

Лука Стојановиќ и Филип Арсеновски утре се враќаат од Маврово на рехабилитација во Скопје

Прочитај повеќе

Си ја плати отштетата за да игра во Металург

Трансферот на српскиот ракометар беше стопиран. Но, тој сам си ја плати отштетата за да може да игра во Металург

Прочитај повеќе

Металург ги запали моторите

На првата прозивка се појави Лука Стојановиќ кој сам си ја платил отштетата во Плзен и сега одново неговиот трансфер е актуелен

Прочитај повеќе

Металург стопираше еден трансфер

Српскиот бек беше пред трансфер во Металург, но ситуацијата се искомплицира

Прочитај повеќе