Вести што го содржат тагот Црна Гора

Црна Гора со свои маки: Без Радичевиќ и Мехмедовиќ во Скопје

Утре во Скопје ќе се сретнат репрезентациите на Македонија и на Црна Гора

Прочитај повеќе

Слободен влез за Македонија - Црна Гора

Влезот за дуелот на женската сениорска репрезентација е слободен

Прочитај повеќе

Бојана Поповиќ одбра за мечот со Македонија

Познат составот со кој Црна Гора ќе игра против Македонија

Прочитај повеќе

Поширок список на Савевски за дуелите со Црна Гора

Поширок список на играчи за репрезентативните дуели со Црна Гора

Прочитај повеќе

СЕНЗАЦИЈА: Јапонија ги запре Радичевиќ и Црногорките!

Јапонија ја совлада Ц. Гора, тежок пораз на бранителот на тронот, Русија

Прочитај повеќе