Вести што го содржат тагот Црна Гора

Селекторот ги терал играчите да аплаудираат

Црна Гора си има своја „приказна“ во пресрет на ЕП 2022

Прочитај повеќе

Втора победа и втора повреда за Црна Гора

Втора победа и втора повреда во репрезентацијата на Црна Гора

Прочитај повеќе

Крилото на Ц. Гора се повреди на мечот со Кувајт

Црна Гора славеше тесна победа над Кувајт, а притоа им се повреди левото крило

Прочитај повеќе

Ц. Гора подобра од подмладената Швајцарија

Уште еден противник на Македонија одигра контролен меч

Прочитај повеќе

И Црна Гора ги отвори картите

Познати составите на сите противници на Македонија во групата на ЕП 2022

Прочитај повеќе