Вести што го содржат тагот Црна Гора

Ц. Гора без Божовиќ, Чавор со прашалник

Бекот на францускиот Истр, Милош Божовиќ нема да игра против Македонија

Прочитај повеќе

Шест нови позитивни Црногорци

Еден од противниците на Македонија има сериозни проблми со Ковид

Прочитај повеќе

Ковид лудило: 14 дена пауза за позитивните!

Прелиминарната рунда нема да ја видат Дувњак, Циндриќ, Тони Херона, Цупара...

Прочитај повеќе

Македонците се сите ОК, Црна Гора откажа турнир

Македонија нема проблем со Ковид, но Црна Гора и Србија - имаат

Прочитај повеќе

Позитивни Црногорци, откажан мечот со Косово

Неколку ракометари на Црна Гора се позитивни, вечерва нема да се игра дуелот со Косово

Прочитај повеќе