Вести што го содржат тагот Црна Гора

Хрватска легенда ќе ја води Црна Гора

По заминувањето на Зоран Рогановиќ, Црна Гора реши да назначи хрватски голман за селектор

Прочитај повеќе

Црногорците му доделија нов мандат на претседателот

Задоволни од добрите резултати на репрезентациите, едногласно му ја доделија довербата по втор пат на истиот човек

Прочитај повеќе

Екс вардарец кажа збогум на репрезентацијата

Покрај селекторот од редовите на Црна Гора заминува и капитенот

Прочитај повеќе

Прва тренерска смена, Ц. Гора остана без селектор

Тренерска смена на кормилото на репрезентацијата на Црна Гора

Прочитај повеќе

Словенија со нов „лик“, ја разби Црна Гора

Се сменија силите во однос на 2022 година, кога Црна Гора беше сензација

Прочитај повеќе