Вести што го содржат тагот Повреда

Не е готово, ќе се чека Велко Маркоски до последен момент

Селекторот нема да повикува нов играч се додека не биде дефинитивно потврдено дали Велко Маркоски може да игра на ЕП или не

Прочитај повеќе

Голем проблем, Велко Маркоски го пропушта ЕП

Главниот дефанзивец на Македонија нема да игра на Европското првенство

Прочитај повеќе

Шишкарев повреден ќе патува на ЕП

Крилото на Вардар има проблем со коленото

Прочитај повеќе

Удар за Германија: Само еден десен бек остана способен да игра на ЕП

Три десни бека отпаднаа од комбинација за настап на ЕП од редовите на Германија

Прочитај повеќе

Мишевски е во ред, ќе патува на ЕП

Репрезентативниот бек ќе биде меѓу патниците за Словенија и Виена

Прочитај повеќе